Czy będzie przemysłowa tuczarnia w Lipinach? decyzja należy do wójta

 • Views 2332
 • Rating 12345

dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, profesor Politechniki Łódzkiej, ekspert w sprawach ochrony środowiska, mówił na zebraniu w Lipinach, że w większości przypadków wójtowie kierują się opinią publiczną przy podejmowaniu podobnych decyzji. Częste są przypadki negatywnych decyzji nawet wtedy, gdy planowana budowa przemysłowej tuczarni spełnia wszystkie przepisy. Jako przykład profesor podał przypadek miejscowości, gdzie obywatele zorganizowali referendum, które jednak okazało się nieważne z uwagi na małą frekwencję, ale wpłynęło na decyzję burmistrza, gdyż sprzeciw społeczny został wyraźnie zaznaczony.

Wójt Szcześniak, mając precedensy, nie powinien mieć większego problemu z podjęciem odmownej decyzji w sprawie tuczarni w Lipinach . Tym bardziej, że jako radny sam przecież przewodniczył komisji Rady Gminy zajmującej się referendum w sprawie tej tuczarni. A ja, jako inicjator tego referendum, przedstawiałam mu wtedy listy z setkami podpisów mieszkańców popierających inicjatywę referendum. To było nie tak dawno, tuż przed wyborami. Sprzeciw społeczny wobec tej inwestycji został wówczas wyraźnie zaznaczony.

zdjęcie pochodzi z portalu http://pasjavspraca.com/2013/02/25/forum-dyskusyjne-prosze-podajcie-mi-powody/

 


2 thoughts on “Czy będzie przemysłowa tuczarnia w Lipinach? decyzja należy do wójta”

 1. Witam,
  Wójt powinien liczyć się z opinią mieszkańców w tej sprawie, jak również odnośnie strefy przemysłowej. To my go wybraliśmy by działał zgodnie z interesem większości mieszkańców a nie przeciwko nam…

  1. Tym bardziej, że z tuczarni nie ma żadnego dochodu dla Gminy, tylko podatek rolny, a cały ten obszar będzie zasmrodzony i już nigdy nie przyniesie dochodu.
   A z mieszkaniówki byłby dochód.
   Wójt biznesmen liczyć potrafi. Nie mam wątpliwości, że podejmie właściwą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *