Egzekucja w asyście policji

  • Views 1630
  • Rating 12345

Policyjny patrol ubezpieczał urzędników Urzędu Wojewódzkiego, którzy 24 stycznia w Wiączyniu Dolnym dokonywali przejęcia gruntu na mocy specustawy. Przejęto fragment terenu jednej z posesji przy ulicy Wiączyńskiej z przeznaczeniem na drogę dojazdową do radiolatarni Polskiej Żeglugi Lotniczej.

Ze strony właścicieli posesji nie było żadnego oporu. Umożliwili urzędnikom wszelkie czynności egzekucyjne. Formalności zostały załatwione sprawnie i szybko. Ludzie uczestniczący w tym zdarzeniu byli spokojni i bardzo uprzejmi. Podczas całej akcji nikt nawet nie podniósł głosu. Z wyjątkiem przedstawicielki Agencji PŻL, której jakoś nie spodobał się ojciec właścicielki posesji, i w niewybrednych słowach dawała wyraz swojej irytacji. Atakowany pan w opinii sąsiadów jest człowiekiem spokojnym i nadzwyczaj przyzwoitym.

Mówiono nam, że cała ta procedura będzie załatwiana w urzędzie a teraz przyjechali do nas z policją. ? żalą się właściciele posesji ? urzędy już po raz drugi zaskakują nas zmianami decyzji na naszą niekorzyść.

Mówią właściciele nieruchomości: – W listopadzie 2010 roku zgodziliśmy się na użyczenie naszej prywatnej drogi Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Droga miała być używana do dojazdów do nieistniejącej jeszcze radiolatarni. Zawarliśmy z PAŻP stosowną umowę dzierżawy i przekazaliśmy im klucze od bramy, by mogli z tej drogi swobodnie korzystać. W marcu 2012 roku otrzymaliśmy od PAŻP wypowiedzenie tej umowy. W lipcu 2012 roku wojewoda łódzka wydała decyzję o przejęciu części naszej działki na budowę drogi dojazdowej dla PAŻP. Dowiedzieliśmy się o tej decyzji z obwieszczenia wywieszonego w Urzędzie Gminy. Próbowaliśmy interweniować ? wszak już wcześniej udostępniliśmy drogę i to utwardzoną, nie widzieliśmy więc powodu, by na naszej działce budować jeszcze jedną, równoległą i odległą od istniejącej o niespełna 30 metrów. Wskazywaliśmy też na fakt, że w Planie Zagospodarowania gminy Nowosolna przewidziana jest budowa drogi gminnej prowadzącej do osiedla, która jest równoległa do naszej i do tej planowanej przez PAŻP. W sumie więc na odcinku kilkudziesięciu metrów będą aż 3 równoległe drogi. Zastanawia nas też, dlaczego planowana droga ma mieć aż 6 metrów szerokości ? w końcu oficjalnie ma ona służyć tylko do dojazdów w celu konserwacji radiolatarni.

 


2 thoughts on “Egzekucja w asyście policji”

  1. Módlcie się ludziska by do was nie zapukały !!
    To dla kolektywnego ;”By żyło się lepiej.” Pewnie te słynne Dream linery będą lądować w Lodzi. Sprawa bezpieczeństwa narodowego szacowny elektoracie…

  2. Dla mnie skandal i tyle smutne jest to że takich przypadków w Polsce jest bardzo dużo…

    Redakcja: Proszę Państwa, oto jest TYSIĘCZNY komentarz na portalu counas.info !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *