Nowy skład Rady Gminy Nowosolna – oficjalne wyniki

 • Views 5861
 • Rating 12345

OKRĘG 1 – Sołectwo Kalonka
Małgorzata Barbara Kamińska-Bruszewska / KWW Piotra Szcześniaka – Czas Na Odnowę / – 84 głosy


OKRĘG 2 – Sołectwo Kalonka 
Grzegorz Grzeliński  / KWW Rozwój Zamiast Kosztownych Układów/ – 73 głosy


OKRĘG 3 – Sołectwo Kopanka: wsie Dąbrowa, Kopanka, Wódka
Agnieszka Klimek  / KWW Piotra Szcześniaka – Czas Na Odnowę / – 62 głosy


OKRĘG 4 – Sołectwo Borchówka, Sołectwo Dobieszków
Mariusz Szulc  /WW Razem Dla Gminy Nowosolna / – 62 głosy


OKRĘG 5 – Sołectwo Grabina: wsie Grabina, Bukowiec
Jacek Tomasz Królikowski  / KWW Piotra Szcześniaka – Czas Na Odnowę / – 101 głosów


OKRĘG 6 – Sołectwo Byszewy: wsie Byszewy, Janów
Radosław Jan Mielczarek  / KWW Głos Mieszkańców / – 65 głosów


OKRĘG 7 – Sołectwo Plichtów, Sołectwo Moskwa
Janina Marianna Wlazło  /KWW Janiny Wlazło/ – 77 głosów


OKRĘG 8 – Sołectwo Natolin od nr 58 do końca
Andrzej Henryk Sebastjański  /WW Razem Dla Gminy Nowosolna / – 60 głosów


OKRĘG 9 – Sołectwo Natolin od nr 1 do nr 57 włącznie
Czesław Andrzej Marciniak  / KWW Głos Mieszkańców / – 44 głosy


OKRĘG 10 – Sołectwo Lipiny od nr 34 do nr 99 włącznie
Sylwia Magdalena Koszada   / KWW Piotra Szcześniaka – Czas Na Odnowę / – 43 głosy


OKRĘG 11 – Sołectwo Lipiny od nr 1 do nr 33 włącznie oraz od nr 100 do końca
Katarzyna Agnieszka Kucharska  / KWW Nasza Wieś Zielona / – 52 głosy


OKRĘG 12 – Sołectwo Ksawerów, Sołectwo Teolin
Joanna Danuta Orysiak-Witkowska    / KWWPiotra Szcześniaka – Czas Na Odnowę / – 65 głosów


OKRĘG 13 – Sołectwo Stare Skoszewy
Michał Wojciech Nowacki  /KWW Głos Mieszkańców / – 73 głosy


OKRĘG 14 – Sołectwo Boginia: wsie Boginia, Głogowiec, Sołectwo Nowe Skoszewy
Sławomir Adamczewski   /KWW Głos Mieszkańców / – 50 głosów


OKRĘG 15 – Sołectwo Wiączyń Dolny
Bartosz Błażej Rakowski  /KWW Razem 2014 / – 83 głosy


Nowy skład Rady Gminy Nowosolna – oficjalne wyniki


22 thoughts on “Nowy skład Rady Gminy Nowosolna – oficjalne wyniki”

 1. 741 głosów oddanych na obecnego wójta pokazuje, że nadal naiwnych nie brakuje.
  Pomijam osoby zatrudnione w gminie i ich rodziny oraz część osób powiązanych biznesowo z gminą.
  Te głosy są głosami za nieodsnieżanymi chodnikami zimą, rozkładami jazdy autobusów układanych wg. jakiegoś dziwnego klucza.
  Dodatkowo kadencje kojarzą mi się z remontami starych bud w Kalonce, Byszewach oraz stawianie baraków jako zaplecza dla sportowców.
  Przecież baraki w tzw. Parku Krajobrazowym Wzniesien Łódzkich kłócą się z jakimkolwiek poczuciem estetyki.
  Głosujcie tak dalej to nastepnym etapem będą świtlice środowiskowe w barakowozach a autobus będzie jeździł 1 raz dziennie.

 2. Jako przewodniczący komitetu wyborczego wyborców Niezależni dla Gminy oraz w imieniu naszej Kandydatki – Emilii Stankiewicz chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom wsi Byszewy i Janów za udział w Wyborach i głosy na nasz Komitet. Jednocześnie gratuluję Panu Radosławowi Mielczarkowi korzystnego wyniku.”

 3. a cóż to się zadziało podczas wyborów w Kalonce … ??? okręgi 2 i 4 bez wyników…

 4. Głos mieszkanców ? Komitet o tej nazwie z wójtem musi zweryfikowac swoje ambitne plany.
  Adekwatna nazwa dla komitetu to głosik mieszkanców, łabędzi śpiew, cienki głosik.
  Jednak należy w II turze uszanować ten błędny wybór.
  Dostałem list Pana Wasiaka do mieszkanców i jeśli czyta to forum to powinien napisać kolejny list do Pana Szczesniaka i Królikowskiego z przeprosinami.
  Jeśli Pan Wasiak był typowym przedstwicielem komitetu o nazwie Głos Mieszkanców to nic dziwnego, że zajęli zaszczytne ale drugie miejsce, w mojej ocenie z marną szansą na wygranie II tury.

 5. Szanowni Państwo, bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Kalonki-okręg1 za oddane na mnie głosy. Dziękuję również za głosy oddane w całej gminie na naszego kandydata na nowego wójta-Piotra Szcześniaka. Jesteście Państwo autorami doniosłego wydarzenia. Po raz pierwszy od zmian ustrojowych zasiedziały tu wójt stracił prowadzenie. Podziękowania należą się też wszystkim, którzy oddając głos na pozostałych kandydatów na wójtów dali sygnał, że w naszej gminie naprawdę najwyższy ” Czas na odnowę”. Suma głosów przeciwna przeciągającej się od 25 lat kadencji obecnego wójta wróży, że wiele możemy w tej gminie zmienić na lepsze. Dlatego apeluję do Państwa: NIE ZAWRACAJ CIE Z DOBREJ DROGI! IDŹCIE NA DRUGĄ TURĘ WYBORÓW. NIE ODPUSZCZAJCIE.Sprawdźcie siłę swojego głosu. Razem naprawdę możemy więcej.
  Pozdrawiam. Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Wasza radna.

 6. Pani Radna jest już oficjalnie na kolejną kadencję? Pytam w związku z zamieszaniem z podmienionymi kartami w okręgach 1i2.
  Druga tura będzie trudna. Prawdopodobna mniejsza frekwencja.
  Podołamy!

  1. A czy właścicielka tego portalu, udająca niezależną, nie jest przypadkiem klasycznym przypadkiem cenzora? Który dopuszcza do głosu tylko te głosy, które odpowiadają jej interesom???!!!! Oj, chyba będę Panią zwalczał gdzie się da! Bo nie lubię pustosłowców!!!

   1. Jeśli Pan podpisze komentarz swoim nazwiskiem i weźmie pełną odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych, to ja z przyjemnością zrezygnuję z roli cenzora.
    Zofia Rózga

 7. Na pytanie co w Kalonce okr.1 mogę tylko odpowiedzieć, że tych 12,13 pomylonych głosów nie waży w moim przypadku na wyniku wyborczym. Dlatego nie widzę powodu powtarzania wyborów w tym okręgu. Wierząc w zdrowy rozsądek komisarza wyborczego oczekuję takiej właśnie decyzji. A tak na marginesie, trudno się ustrzec przed pytaniem, dlaczego takie zamieszanie powstało w obydwu okręgach Kalonki, gdzie wójt ma najmniejsze poparcie ? Może ktoś z Państwa wie coś na ten temat?
  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Wybory wójta nie mają nic do zaistniałej sytuacji, pomylone zostały karty do głosowania na radnych…

 8. Proszę Państwa

  Radni z Kalonki – Pani Małgorzata Kamińska i Pan Grzegorz Grzeliński byli najbardziej dociekliwymi radnymi i przysparzali obecnej / czytaj byłej/ władzy bardzo dużo kłopotów. W związku z tym takie zamieszanie mogło spowodować, gdyby nikt z wyborców tego w porę nie nie zauważył, że podczas podliczania głosów okazałoby się że wyborcy nie „kumaci” ŹLE głosowali i przechodzi ktoś inny. Wyborcy jednak są „kumaci” ,wiedzą co robią i zupa się wylała na samym początku. To tyle w tym temacie.
  Następny temat : Wyborcy z Gminy Nowosolana pokazali, że mają już przesyt obecnej władzy. 1604 głosami dali temu wyraz i zagłosowali na OPOZYCJĘ. Wójt pan Tomasz Bystroński uzyskał 741 głosów. Szok i nerwowo! Tak – to widać już nawet w tych niektórych komentarzach. Zaczyna się podszczypywanie. PAN PIOTR SZCZEŚNIAK Z UZYSKANYMI 915 GŁOSAMI JEST OPOZYCJĄ . Naszym – Wyborców zadaniem jest obowiązek pójścia na II turę wyborów i niezależnie na kogo z opozycji głosowaliśmy teraz mamy już tylko jednego opozycyjnego kandydata. Chcemy zmian – co udowodniliśmy, więc bądźmy konsekwentni i idźmy na II turę wyborów. Cztery lata temu nie chciało nam się pójść na II turę i stało się to co się stało. Nie popełnijmy tego samego błędu. Poświęćmy jedną godzinę naszego wolnego czasu i idźmy do urn!

  1. Diagnoza dosyć prawidłowa. Sądzę jednak, że nawet w tych głosach oddanych na wójta Bystrońskiego były osoby, które w II turze wybiorą Piotra Szcześniaka.
   Pan Piotr to nowa jakosć i jako jeden z kandydatów potrafił zjednoczyć starych i nowych mieszkańców.
   Jest to wynik jego zaangażowania w sprawy gminy.
   Wójt Bystroński praktycznie zawsze przeciwstawiał sobie starych i nowych mieszkanców a próby integracji mieszkanców były w większości pozorowanymi za którymi nie szły konkretne działania.
   Np. komunikacja i zmiana kursowania autobusu 94 oraz dołączenie autobusu 91B.
   Teraz nikt z korzystających rano z autobusu94 nie jest w stanie dojechać na Plac Dąbrowskiego przed 8 (przed zmianami były 2 kursy które pozwalały na odwiezienie do szkoły i do pracy).
   91 przywrócone pod naciskiem głównie starych mieszkanców skomplikowały dojazdy osób korzystających z linii 94.
   Podobnie z obietnicami dotyczacymi świetlic czego pokłosiem jest przeinwestowana duża świetlica w Plichtowie. Tak samo z remontami starych bud w Kalonce i stawianie baraków przy boisku gminnym w Kalonce.
   Pan Piotr Szcześniak ma szansę jako tubylec a jednocześnie młody sprawnie poruszający się wśród nowych również w większości młodych mieszkańców, na znalezienie złotego środka z korzyścią dla całej gminy.
   Piotr Szcześniak ma rownież poprawne relacje z Osiedlem Nowosolna co Wójtowi Bystronskiemu nigdy się nie udało czego przykładem jest brak wspólnych działań w zakresie komunikacji i edukacji.
   Już teraz w trakcie kampanii wyborczej mieszkancy Osiedla Nowosolna pytali dlaczego do szkoły 202 przyjmowane sa dzieci mieszkanców gminy .
   Pan Piotr Szcześniak chce i może z obecną Radą Osiedla Nowosolna , z Urzędem Miasta Łodzi zrobić więcej dla gminy bo ja takich kompleksowych działań wójta nie zauważam.

   1. Szanowni mieszkańcy starzy i nowi: nowy wójt was pogodzi zbuduje wam świetlicę w Kalonce, coś tam wspomniał jeszcze w swoim dossier o pływalni (może w Kopance), poza tym jeszcze autobus (może on i cudotwórca, bo każdemu pasuje inny rozkład starym 91, nowym 94 jak wynika z poprzedniego postu), więc nie wiem jak tu pogodzić starych i nowych (może po prostu oba autobusy) damy radę, przecież najbogatszą gminą jesteśmy (też dzięki sąsiadom pana nowego wójta)- jak sami podczas sesji obwieszczali.
    Zamiast „bud” w Kalonce przestronna świetlica i obiekty przy boisku też w Kalonce.
    O jakich wspólnych działaniach w zakresie np. edukacji pan/pani mówi? Obwodu szkoły to nawet pan Piotr i jego „nowa jakość” nie zmieni, chyba, że przyłączy Osiedle Nowosolna do Gminy.
    Tak, że szanowni mieszkańcy zachodniej części gminy- starzy i nowi , bo nowi też tam są w dużej liczbie. Co „nowa jakość” ma WAM do zaoferowania? Czyli w Kalonce pełna mobilizacja, jest o co powalczyć, a u nas?!!!

 9. Pytanie trafnie postawione. Adresatem są obaj panowie. Jeden miał już 25 lat by się wykazać. Ten drugi ma skromne doświadczenie w radzie.Wschodnia część gminy to tradycyjnie elektorat Pana Bystrońskiego. Tegoroczne głosowanie pokazuje coś innego. Głosy za innymi kandydatami przeważyły. Wójt i tutaj nie zdobył 50%.
  Program Pana Szcześniaka nie wspiera rozwoju tej części gminy. Rysuje jakieś mgliste perspektywy turystyki i rekreacji. Z tym mamy do czynienia od dawna…Niestety duża część starszych mieszkańców zagłosuje na Wójta bo są od niego uzależnieni lub z przyzwyczajenia. Nie dlatego że ma coś do zaoferowanie dla społeczności. Z ofertą pro rozwojową, urbanizacyjną zwracał się do mieszkańców Pan Minkiewicz. Kandydat który przejmie te głosy zwiększy swoje szanse na wygraną.
  Pan Rokicki oferował swą socjalną opiekuńczość i młodość. Jego wyborcy z automatu przeniosą poparcie na znajomego, dobrego wuja. Nie wszyscy bo część ma osobiste krzywdy których powodem były działania Pana Wójta.
  Wielu pozostaje z wyborem tzw. mniejszego zła. Ale znane zło zdaje się jakoś bezpieczniejsze. Na korzyść Pana Bystrońskiego zadziała niska frekwencja. Mobilizacja ludzi Wójta będzie ogromna.
  Czy gminna demokracja będzie znów głosowaniem dwóch wilków i owcy ; co zjemy na obiad?
  Dlaczego nie zadbać o to by owce dostały kałasznikowy…?

 10. Drodzy Państwo,
  Składam serdeczne podziękowania tym sąsiadom z Natolina, którzy oddali na mnie swój głos. Z 93 oddanych głosów ważnych uzyskałem 31%, podczas gdy główny kontrkandydat uzyskał 47%. Zwycięzcy gratuluję.
  W tym momencie sprawą najważniejszą jest połączenie wszystkich sił celem wsparcia szansy na poprawę!
  Pamiętajmy, iż obecny wójt w przeszłości potrafił wychodzić z tarapatów. Niech nas więc nie uspokaja jego druga pozycja po pierwszej rundzie! Walka w drugiej turze będzie zacięta i nikomu nie wolno zakładać, że sprawę załatwią inni. W niedzielę 30.11 głosujmy za zmianą na lepsze!

 11. Szanowny Panie,

  Ok 150 mieszkańców podpisało wniosek o przywrócenie autobusu 91b który dowoził dzieci do szkoły w Nowosolnej, Wiączyniu, i na Widzewie. Decyzja o likwidacji tego autobusu zapadła na kilkuosobowym zebraniu w którym uczestniczył między innymi kandydat na Wójta. Natomiast Autobus 94 w 85% dubluje trasę 88A i gmina dodatkowo za to płaci.
  A jeśli jednej z Pań pracującej przy placu Dąbrowskiego nie chce się przesiąść na”dołach” i z tego powodu wprowadza się drugi autobus jadący w tym samym kierunku co 88A to jest to kuriozum.
  Podkreślam że zlikwidowany autobus 91b jeździ w stronę Widzewa i dowodzi dzieci do szkół.

 12. Transport autobusowy na pewno trzeba zrewidować i to w uzgodnieniu z mieszkańcami. Dobrze by było np. jakby Sołtysowie przeszli się z po domach i zrobili ankiety kiedy komu odpowiadają godziny autobusów i z tego można było by zrobić „wyciąg” odpowiednich godzin. Osobiście złożyłem wraz z podpisami do Wójta pismo o przywrócenie autobusu między 9 a 12 ze Skoszew do Nowosolnej (bo takowego nie ma) oraz zwiększenia ilości autobusów w godzinach 14-18 kiedy wszyscy wracają ze szkół i pracy i nierzadko muszą iść piechotą. Może wyjściem byłoby zrobienie krótkich tras autobusowych tylko do Rynku Nowosolna, bo tam juz częsciej jeżdzą autobusy do miasta niż linie 91. Zastanawia mnie czy na Brzeińskiej jest transport prywatny bo nigdy nie widziałem takiego, jak np. na Rokicińskiej do Andrespola ?

 13. Hej hej , nowy Panie Wójcie ! Sporo osób tu ze Skoszew zagłosowało na Pana , naprawdę .
  Niech Pan nas teraz nie zostawia! I nie zabierajcie nam proszę autobusów za karę . Przez tyle lat siedzieliśmy tu wciśnięci między szkołę , wójta i plebana . Mamy nadzieję , że pozytywne zmiany nie ominą i nas 🙂

 14. Hej !No teraz będziecie z daleka z daleka od wójta, więc z pewnością się poprawi, bo szkoła i pleban i tak zostaną….
  A swoją drogą tak wam z nimi źle? Niektórzy bardzo by chcieli a nie mają.

 15. Myślę, że wtedy autobusy musiałyby kursować jak metro w Paryżu. Niestety wszystkim panie Rusek nie dogodzisz:-) chociaż bardzo byś chciał.

 16. Mam pytanie, czy portal ” Co u nas” nie powinien teraz zmienić nazwy na Monitor Samorządowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *