Nie dla delfinarium w Mszczonowie

  • Views 1382
  • Rating 12345

Greenpeace Polska zwraca się z prośbą o pomoc w powstrzymaniu realizacji karygodnego pomysłu budowy pierwszego w Polsce delfinarium. Ma ono powstać w Mszczonowie w województwie mazowieckim.

Władze gminy są obecnie na etapie wydawania pozwoleń na budowę i musimy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Trzymanie delfinów, niezwykle inteligentnych i wrażliwych ssaków morskich, w małych basenach dla rozrywki publiczności to tortura. Wspólnie jednak możemy się temu przeciwstawić. Dlatego prosimy: podpisz petycję i pokażmy, że w Polsce nie ma miejsca na takie haniebne praktyki!

Delfiny w naturze mogą dożyć nawet 50 lat, jednak w niewoli, w związku ze stresem i złymi warunkami, zwykle przeżywają zaledwie kilka lat.
Dołącz do protestu przeciwko powstaniu delfinarium w Mszczonowie. Razem mamy szansę powstrzymać tę haniebną inicjatywę.
Wszystkie podpisy przekażemy inwestorom i władzom gminy.


3 thoughts on “Nie dla delfinarium w Mszczonowie”

    1. Istnieją jeszcze inne metody terapii – dogoterapia, hipoterapia i wiele innych. Do tego celu nie musimy dręczyć dzikich zwierząt, przyzwyczajonych do życia w zupełnie innych warunkach.
      Żeby się leczyć, nie musimy tracić człowieczeństwa.

  1. Tylko może się zdarzyć, że dziecko gdy podrośnie, to zorientuje się w czym brało udział. A nie wszystkim cierpienie innych istot jest obojętne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *