Obwodnica Nowosolnej po nowemu

  • Views 5617
  • Rating 12345

Nową, odmienną od poprzednich rozwiązań koncepcję obwodnicy Nowosolnej opracowano w Studium Transportowym miasta zaprezentowanym przez władze Łodzi na konferencji w dniu 6 lutego 2014 r.

Po części zachowany zostaje południowy wariant, jednak w okolicy ul Jugosłowiańskiej obwodnica skręca bardziej na południe w kierunku Pomorskiej. Ulicę Pomorską połączy z ul Rokicińską wydłużony fragment ul Puszkina z wiaduktem w okolicy stacji Łódź Widzew. Ulica Brzezińska na odcinku od Rynku Nowosolna do Sikawy stanie się drogą lokalna z ograniczonym ruchem samochodów.

Studium ma charakter planistyczny więc zaprezentowane rozwiązanie nie jest ostateczne, wymaga dalszego opracowania i konsultacji społecznych. Pierwsze spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami osiedla Nowosolna władze miasta planują zorganizować w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Dokładnego terminu jeszcze nie podano.
Władze spodziewają się, że nowa koncepcja zakończy dotychczasowe spory o lokalizację obwodnicy Nowosolnej i uspokoi nastroje społeczne.

Według ustaleń nowego studium  budowa obwodnicy Nowosolnej należy do najważniejszych zagadnień i priorytetów drogowych Łodzi. Obwodnica zmniejszy ruch samochodowy w obrębie osiedla i odciąży ulice Brzezińską,  Wojska Polskiego, Strykowską i Rondo Solidarności. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych na lata 2014-2020.

Schemat układu komunikacyjnego nałożony na mapę google.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *