Otwarcie orlika w gminie Nowosolna

 • Views 3618
 • Rating 12345

Orlik w gminie Nowosolna został otwarty 22 listopada 2013 r. Po krótkiej ceremonii przecięcia wstęgi rozpoczął się inauguracyjny mecz piłki nożnej. Rozegrano go na starym boisku szkolnym, znajdującym się tuż obok. Wójt gminy Tomasz Bystroński uroczyście mecz rozpoczął, po czym udał się do budynku gimnazjum, gdzie przygotowany był poczęstunek. Cała publiczność podążyła w ślad za nim. Piłkarzom nikt więc nie kibicował i nie oklaskiwano strzelanych bramek.

Wójt uroczyście rozpoczął mecz
Po krótkiej chwili kibice odeszli z boiska…
…czy dlatego, że czekał na nich wystawny poczęstunek?
Gości było mało, głównie urzędnicy i nauczyciele gminnych szkół.
Mieszkańcy nie okazali zainteresowania nowym obiektem sportowym.
Niski poziom kultury na imprezach gminnych jest znany i coraz więcej mieszkańców z tego powodu rezygnuje z udziału.

Brak tłumu mieszkańców nie był zaskoczeniem. Zdumiało nas jednak niezmiernie, że mecz inauguracyjny, który w przypadku otwarcia obiektu sportowego powinien być główną imprezą, został całkowicie zignorowany przez zgromadzonych gości. Młodzież i sport przegrały z perspektywą wyżerki. Tym bardziej to przykre, że znaczną część gości stanowili nauczyciele, od których mamy prawo wymagać zupełnie innych postaw. Młodzież rozgrywająca mecz powinna mieć kibiców i aplauz aż do końca. Powinni czuć się bohaterami tej uroczystości.

Dalszego ciągu imprezy dyskretnie już nie obserwowaliśmy.

W mediach wydarzenie przeszło bez echa. Krótka notatka ukazała się na stronie gminy : http://www.nowosolna.gminarp.pl/aktualnosci/711aae6082157b128e699d3704a99081.html

Przed rozpoczęciem budowy orlika toczyła się na portalu gazety DEBATA.  Mieszkańcy już wówczas sygnalizowali władzom, że polityka inwestycyjna gminy rozmija się z ich rzeczywistymi potrzebami  –  DEBATA

autor: Zofia Rózga


18 thoughts on “Otwarcie orlika w gminie Nowosolna”

 1. To ten orlik dla kogo został zbudowany?! skoro dzieciaki grają na swoim szkolnym boisku.Następna część serialu – Alternatywy 4.W roli głównej Wójt gminy.

  1. Dzieciaki grają na wszystkich boiskach przy szkole 🙂 (zresztą z ogromnym entuzjazmem). Pozdrawiam.

 2. Cóż, nie zaprosili Pani Redaktorki do stołu, nie zaprosili i stąd ta żółć????? Trzeba było obejrzeć część artystyczną lub pokibicować młodzieży piłkarskiej z kamerą, wymienić najlepszych zawodników albo chociaż podać wynik meczu otwarcia, to można by uwierzyć w dobre intencje tego medium, ale tak no cóż…. jak się myśli tylko o wyżerce….hmmmm…to niestety tak się pisze.

  1. Zapraszali, ale nie byliśmy zainteresowani. Z dwóch powodów nie z każdym redakcja CO U NAS może siadać do stołu (gdyż mogłaby stracić wiarygodność):
   powód 1- imprezę finansowali mieszkańcy, a nie ci, którzy nas na nią zapraszali. Z mieszkańcami chętnie spędzilibyśmy więcej czasu.
   powód 2- otwarcie takiego obiektu powinno mieć formę festynu, a nie towarzyskiego spotkania w zamkniętym gronie.

   1. Kto Ci kobieto takich bzdur naopowiadał! Kto sponsorował! Jeżeli naprawdę zależy Ci na robieniu gazety, a nie ludziom wody z mózgu to potwierdzaj te swoje rewelacje!!! Gmina nie chciała dać nawet grosza z finansów publicznych na tą imprezę. Imprezę organizowała placówka, i nie było zaangażowanych w nią żadnych środków publicznych, może to dobry powód do tego, żeby nie miała formy festynu.
    P.S. A was nie zaproszono? Może warto sobie zadać pytanie dlaczego?
    P.S.2 Czekam na festyn organizowany przez redakcje co u nas, chętnie przyjdę, nawet nie proszony, tak jak pani redaktor!

 3. A te wypasione stoły to dla kogo?.Mam nadzieję,że był to poczęstunek dla młodzieży szkolnej,a nie notabli z gminy.Jak znam życie to chyba jestem w błędzie.Za pieniądze przeznaczone na jadło dla świty gminnej należało kupić sprzęt sportowy dla szkoły.Byłby
  z tego większy pożytek dla uczniów.

  1. Pani Matko, poczęstunek był dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i gmina nie dołożyła, o czym donoszę ze smutkiem, złotówki, więc niech Pani nie pieprzy o publicznych pieniądzach! Nauczycielki same robiły w domu sałatki, rodzice naszych uczniów piekli ciasta, a szczególne podziękowania należą się firmie Zbyszko która bardzo wspomogła naszą placówkę jeżeli chodzi o catering. Całość, to ogromny wysiłek wszystkich pracowników placówki z Wiączynia, o czym ta „pożal się boże redakcja” nigdy nie napisze.
   P.S. Sprzętu sportowego u nas dostatek, bo gmina nie oszczędza i dzieciaki mają czym grać, ale dziękujemy za troskę.

   1. Dlaczego xyz jest wulgarny? Boże pisze się z dużej litery – do szkoły na douczanie , a może już jest za późno na trochę oleju w głowie.

    1. Komentarz adekwatny do treści mojej odpowiedzi :-), ja to chociaż do szkoły, ale karo to już tylko kościół i modlitwa pozostał 🙂 pozdrawiam.

 4. orlik uroczyście otwarty a mecz inauguracyjny rozegrany na starym boisku, czyżby orlik tylko ładnie wyglądł ale nie nadawał się do gry

 5. Orlik został otwarty z rocznym opóźnieniem, z przyczyn niezależnych od gminy czyli inwestora(przecież nie oni wybrali wykonawce?hi) Otwarty oficjalnie ku uciesze wszystkich miłośników sportu(urzędników gminnych itp.)..tego samego dnia zamknięty dla użytkowników. Próżno szukać informacji o możliwości gry, brak telefonu do animatora. FAKTY No ale fakt ze mecz otwarcia „orlika” rozegrano na trawiastym boisku szkolnym to jak scena rodem z filmów Stanisława Barei. Śmiać się czy płakać?
  Władze gminy maja tendencje do błędów czy niedociągnięć(?) których koszty pokrywa budżet gminny. To jest bolesna prawda ale przykład idzie z góry. Jedynie drastyczne zmiany konstytucji mogą zmienić taki stan rzeczy. Chyba ze dojdzie do rewolucji mentalnej i nagle urzędnicy czy politycy będą uczciwi i praworządni(?).
  Ten „orlik” to tylko przykład nieudolności gminnych działaczy by znaleźć kolejne wystarczy przejrzeć archiwa tego portalu lub trochę tu pożyć.

  1. jakby się Michał trochę orientował, to by wiedział, że animator jest zatrudniany od 1 marca do 31 listopada, o czym mówią odpowiednie rozporządzenia. Proponuję poczytać, a tym czasem zapraszamy na Wiączyń na wiosnę 🙂
   P. S.
   Młodzież szkolna korzystała z obiektu od następnego dnia po otwarciu (i to z ogromnym entuzjazmem), aż do momentu pierwszych opadów śniegu, ale pan Michał zapomniał o tym napisać albo nie wie co dzieję się na Orliku tylko tak sobie wypisuje żeby coś napisać 🙂

   1. Pisze się tymczasem panie / pani xyz a nie tym czasem – a jednak do szkoły!

 6. Nie mogli grać na nowym boisku,bo może pięć minut przed przyjazdem Wójta skończyli malować trawę i była jeszcze mokra.To kabaret.

 7. Oj tam,oj tam ,że też nikt nie rozumie że inwestycje w obiekty sportowe , to kupowanie elektoratu .No bo tak : coś tam z budzetu kapnie tzw.organizacjom pozarządwym-same sportowe przecie!!!!Jakiś radny, albo inny kum dostanie robotę przy koszeniu trawki. Znowu zatrudni się pare osób do obsługi tego ,czy owego .Wstęgę się przetnie ,zaprosi kogoś z władz zwierzchnich i gratulacje zbierze a i wódeczki napije i przekąsi.A po co to zaraz jakieś mecze!!!Jeszcze sie „obiekt” pobrudzi ,albo dzieciaki co popsują .A tu wybory idą i obiekt do celów propagandowych będzie jak się patrzy!!!

  1. sztucznej trawki się nie kosi, ale zapraszam do kosiarki 😉 może to taka wymarzona praca, coby się nie narobić hahaha

 8. xyz- widzę,że się obudziłeś z zimowego snu i przypomniałeś sobie boisko, tylko nie wpadnij w samouwielbienie z tego powodu,nie machaj na lewo i prawo,lepiej pobaw się na śniegu – wyjdzie Ci to na zdrowie dzieciaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *