Rada Gminy Nowosolna: osiem i pół tysiąca pensji dla wójta

 • Views 3015
 • Rating 12345

Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak będzie w trakcie swojej kadencji zarabiał 8 tys. 500 zł. brutto. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta.
Na miesięczne wynagrodzenie wójta składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 15%, dodatek specjalny 20% i dodatek stażowy.

Piotr Szcześniak będzie najmniej zarabiającym wójtem w regionie chociaż gmina Nowosolna do biednych nie należy.
W sąsiedniej gminie Brzeziny wójt będzie zarabiał 12 tys. 100 zł miesięcznie. W gminie Dmosin niewiele mniej ? 11 tys. 320zł.  Wynagrodzenia wójtów w tych gminach są zbliżone do uposażenia prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zarobi 12 tys. 365,22 zł miesięcznie brutto. Jest to najwyższe wynagrodzenie na jakie zezwalają przepisy.

W Brzezinach i w Dmosinie wójtowie powołali swoich zastępców. W Brzezinach zastępca wójta otrzyma 5 tys. 170,60 zł miesięcznie, w Dmosinie 6 tys. 170,80 zł.  W gminie Nowosolna zastępcy wójta nie będzie.

Widzimy, że Samorząd gminy Nowosolna zaczyna oszczędności od siebie.
W dyskusji na sesji padały postulaty, żeby wójtowi Szcześniakowi przyznać wysokie wynagrodzenie bo czeka go w tej kadencji dużo pracy nad uporządkowaniem ?tej stajni Augiasza?.  Ostro sprzeciwiali się radni z ramienia Komitetu Głos Mieszkańców, sympatycy poprzedniego wójta Tomasza Bystrońskiego. Oburzony sformułowaniem ?stajnia Augiasza? radny Czesław Marciniak stanął w obronie osiągnięć starego wójta twierdząc, że gmina jest w bardzo dobrej kondycji. Na dowód pokazywał notatkę prasową o zajęciu przez gminę wysokiego miejsca w kolejnym rankingu.
Wójt Bystroński pobierał miesięcznie 9 tys. 400zł i miał zastępcę.

Sprzeciwy opozycji nie miały większego pływu na decyzje Rady, gdyż obóz obecnego wójta jest liczniejszy. Mimo to radni przyznali nowemu wójtowi bardzo skromne wynagrodzenie.


9 thoughts on “Rada Gminy Nowosolna: osiem i pół tysiąca pensji dla wójta”

 1. 90 tysięcy 400 zł no powiem że informacje macie sprawdzone.Pan Bystroński musi być miliarderem skoro zarabiał 1084800,00 zł rocznie.Proszę nie piszcie bzdur tylko po to aby wygloryfikować Pana Piotra. Jeśli zaś chodzi o ustalanie wynagrodzenia to również historia miała się inaczej. Zarówno obecna koalicja jak i opozycja próbowały się dogadaći się dogadały co do uposażenia Pana Piotra.

 2. O ho ho! (jakby wykrzyknął Mikołaj Święty, O cho, chooo…. 90 tysięcy m-cznie to krezus z niego był….
  A jeśli to literówka czyli 9400 to po 25 latach stary wojt dostawal tylko niecały tysiąc mniej od nowicjusza, zaczynam rozumieć głos mieszkańców

 3. Oczywiście, „90 tys.” to pomyłka, powinno być „9 tys.” Przepraszam za nieuwagę.
  Zofia Rózga

 4. Wynagrodzenie jest raczej proporcjonalne do zasobności gminnego budżetu. Pan Piotr Szcześniak jest również zdolnym przedsiębiorcą, wiec chcemy wierzyć że nie o finansowe profity chodziło kiedy ubiegał się o fotel wójta. Pierwsze decyzje rady „nadziei i zmian” napawają optymizmem.
  Niestety płaca, jak rozumiem, będzie obciążona podatkami i składkami w wysokości wskazującej na chorobliwość naszego systemu. Cóż, należy czekać wyborów parlamentarnych, aby wybrać ludzi którzy będą w stanie posprzątać naszą wielką, państwową stajnie Augiasza…a raczej wykonać kontrolowane wyburzenie nim to wszystko runie nam na głowy…

  Zdrowych i pogodnych świąt i nowego roku w nadziei popartej działaniami, że zmiany są możliwe..

 5. Proszę meldować jakie zadania dotyczące sprzątania „Gminnej stajni Augiasza” poczynił nasz nowy wójt.
  Na razie widać, że erudytą to on nie jest, przemawia podobnie jak jego poprzednik, tylko jego słów nikt nie spisuje i tu nie przytacza…ale można odsłuchać

 6. Łubu dubu, Łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu…..
  Pożyjemy zobaczymy..

  1. Pani Elu, nie rozumiem o co pani chodzi z tym łubu ….itd. Mam jednak nadzieję że w święta będzie pani życzliwsza dla bliźnich jak również dla siebie. Optymizm dobrze wpływa na psychikę i dobre samopoczucie czego pani serdecznie życzę w Nowym 2015 Roku.

 7. Po nerwowej jesieni życzę pracownikom UG Nowosolna odpoczynku w Święta a w Nowym Roku efektów w pracy. Mieszkańcom zaś wyrozumiałości i cierpliwości.
  Paweł Wroniszewski Plichtów

 8. Kiedy Wiączyń Dolny doczeka się TOYI ma może ktoś jakieś informacje czy w ogóle temat już został olany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *