Radny Gminy Nowosolna: Po sobotnim sprzątaniu mam bardzo mieszane uczucia

  • Views 1262
  • Rating 12345

Po sobotnim sprzątaniu mam bardzo mieszane uczucia. Inicjatywa jak najbardziej słuszna i na pewno będę uczestniczył w tego typu akcjach w przyszłości. Niestety razem ze mną śmieci zbierały … 3 osoby z czego tylko 1 osoba zamieszkująca w naszym sołectwie – Wiączyń Dolny.

Do akcji „zwerbowałem” w sumie 8 osób, ale niestety prawie każdemu „coś wypadło”, szkoda, że informacja na ten temat dotarła do mnie w sobotę i praktycznie nic już nie mogłem zrobić. Nie chcę tego komentować, niech każdy sam odpowie sobie na pytanie czy faktycznie nie mogłem/nie mogłam poświęcić 30 minut na to żeby posprzątać pod swoim płotem i płotem sąsiadów?

Dlaczego piszę o mieszanych uczuciach? Pomimo tego że śmieci zbieraliśmy w 4 osoby to udało nam się zebrać ponad 20 worków (chętnie zamieszczę zdjęcia). Wśród „śmieci” znalazł się jeden, który powinien zostać zgłoszony na policję, a mianowicie, jeśli pomagają Państwo biednym dzieciom wrzucając pieniądze do takich szklanych puszek w marketach, to w jednym z rowów taką właśnie puszkę znaleźliśmy, oczywiście pustą, bez pieniędzy (mam zdjęcia, chętnie udostępnię jeśli ktoś prowadzi dochodzenie w tej sprawie).

Jako miejsce do „wyczyszczenia” wybraliśmy drogę gminną prowadzącą do lasu, a to z kilku powodów. Po pierwsze droga ta była bardzo zaśmiecona, po drugie mnóstwo osób jeździ nią do lasu i chodzi na spacery. Po trzecie jest to droga przy której mieszkam ja i sąsiad który uczestniczył w akcji. Jeśli ktoś z mieszkańców jest niezadowolony, że nie przeprowadziliśmy akcji pod jego „płotem” zapraszam do kontaktu, zostały mi worki i rękawiczki, nie widzę przeszkód aby powtórzyć akcję, ja ze swojej strony oferuję pomoc.

Nasza akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem ze strony przejeżdżających obok nas kierowców, jeden Pan słysząc o tym, że „sprzątamy” za darmo nie mógł w to uwierzyć, inny poświęcił 10 minut na to żeby wyrazić swoją wdzięczność, kilku innych po prostu podawało nam rękę i wyrażało swój podziw.

Piszę ten komentarz ponieważ chciałbym podziękować 3 osobom za pomoc – Błażejowi, Konradowi i Rafałowi, Panowie, zrobiliśmy kawał dobrej roboty, dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc, bo sam sprzątałbym pewnie do tej pory :). Wasze zaangażowanie mogę podsumować w jednym zdaniu – ilość nie zawsze znaczy jakość, zbieraliśmy tylko w 4, a efekty są rewelacyjne.
Po zbiórce oczywiście też zrobiliśmy sobie ognisko i zjedliśmy po kiełbasce.

akcja_sprzatania_gminy_Nowosolna2

Dzisiaj (23.03.2015) jadąc do pracy niestety również zauważyłem, że nie wszystkim efekty naszej pracy się podobają i już jest co zbierać – butelki i puszki po piwie, niektórzy niestety nigdy się nie nauczą.
Na najbliższej sesji mam zamiar poruszyć temat monitoringu i ewentualnego karania osób które zaśmiecają naszą gminę, ponieważ możliwości są, a rezultatów brak.
Pytanie do pozostałych sołectw, czy u Was też było takie małe zainteresowanie akcją czy tylko u mnie we Wiączyniu? Jak rezultaty i wrażenia po akcji?

Pozdrawiam Wszystkich, a osobom które mi pomagały jeszcze raz bardzo dziękuję.

Bartosz Rakowski – Radny


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *