Suplement do historii budowy skrzyżowania

  • Views 1183
  • Rating 12345

Bodajże we wrześniu , na spotkaniu sołeckim w Kalonce, Pan wójt osobiście zwrócił się do mieszkańców o mocne trzymanie kciuków za szansą zbudowania nowego skrzyżowania jeszcze przed końcem roku.

Sprawa była niezwykle ważna również z powodów finansowych. Połowa kosztów tej inwestycji miała pochodzić z dotacji Starostwa Powiatowego, a nie wykonanie skrzyżowania w roku budżetowym znaczy cofnięcie dotacji. To byłby trzeci taki przypadek, bo dotacja, w związku z nie wykonaniem tej inwestycji, była cofnięta już dwukrotnie, w 2014 i w 2015.

W chwili obecnej możemy już powiedzieć z całą pewnością, że również w 2016 r. inwestycja nie zostanie wykonana, a w związku z tym dotacja będzie cofnięta.

Pan wójt i Pani skarbnik maja co prawda zapewnienia starosty, że wprowadzi do budżetu Starostwa, po raz czwarty, dotacje dla Nowosolnej na budowę skrzyżowania w Kalonce jednakże jak wiadomo to nie starosta uchwala budżet, a Rada Powiatu. Tak więc mieszkańcy tej części gminy znowu powinni zacisnąć kciuki za pomyślne głosowanie tego organu władzy. Gdyby Rada Powiatu była wobec Starosty tak spolegliwa jak Rada Gminy Nowosolna wobec wójta, sprawa byłaby przesądzona. Istnieje jednakże ryzyko, że radni powiatowi w większym stopniu identyfikują się z interesami mieszkańców (wyborców) niż ze starostą i postanowią przekazać pieniądze innej gminie, np. gminie Koluszki.

Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i dostaniemy czwartą szanse. Rodzi się jednakże wśród mieszkańców innych części gminy Nowosolna pytanie, czy gdyby te pieniądze , które powiat postanowił przekazać gminie Nowosolna były wykorzystane już w 2014 roku, to być może powiat w swoim budżecie na rok 2017 zapisałby dotacje dla gminy Nowosolna na inną inwestycję.

Przyczyny takiej, moim zdaniem kompromitacji, nie leżą wyłącznie po stronie wójta Szcześniaka.

O współwinnych pisałem we wcześniej opublikowanym artykule.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *