Warsztaty KLIMAPOLKA poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej

 • Views 1099
 • Rating 12345

Wójt Gminy Nowosolna oraz Instytut na Rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty KLIMAPOLKA

 poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej
 • Zaprezentujemy korzyści, jakie niesie za sobą transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.
 • Omówimy możliwości uzyskania dofinansowania na instalacje odnawialnych źródeł energii i technologie zwiększające efektywność energetyczną.
 • Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, opowiedzą o poniesionych nakładach i zyskach z podjętych inwestycji.

Warsztaty odbędą się 30 stycznia 2017 r. w godz. 11.00 ? 15.00
w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii
Plichtów 21, gmina Nowosolna

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: klimapolka@ine-isd.org.pl
tel. 22 851 04 03

LICZYMY NA PAŃSTWA OBECNOŚĆ

Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.
Mamy na to dowody ? a raczej Wy je macie ? w swojej okolicy.
Przyjdź na warsztaty, a pomożemy Ci je dostrzec!

PROGRAM SPOTKANIA
30 stycznia 2017 r. godz. 11.00- 15.00 (rejestracja od godz. 10.30)

Część I: Korzyści z polityki klimatycznej

 • Otwarcie warsztatów ? Piotr Szcześniak, Wójt Gminy Nowosolna
 • Prezentacja projektu oraz publikacji ?KLIMAPOLKA. Przewodnik po korzyściach z polityki klimatycznej? ? Agata Golec, Instytut na rzecz Ekorozwoju
 • Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jakie korzyści niesie za sobą transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej? ? Ewa Świerkula, Instytut na rzecz Ekorozwoju
 • [Przerwa kawowa]

Część II: Inwestycje w odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną w praktyce

 • Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego i mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE ? Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi
 • Indywidualne korzyści z zastosowania OZE – Adam Krupski, praktyk
 • Dyskusja na temat możliwych rozwiązań na poziomie lokalnym
 • Podsumowanie
 • [Poczęstunek]

W Polsce pokutuje przekonanie, że polityka klimatyczna jest zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Nic bardziej mylnego. Polityka klimatyczna stymuluje rozwój gospodarczy, ale w sposób niskoemisyjny.
W projekcie ?Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)? prezentujemy korzyści płynące z wdrażania gospodarki niskoemisyjnej również na poziomie lokalnym ? dla samorządów, przedsiębiorców i indywidualnych gospodarstw domowych, czyli bezpośrednio dla każdego z nas.

*****

Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE) jest pozarządową organizacją typu think-tank, której misją jest budowanie pomostów między ochroną środowiska a gospodarką i społeczeństwem. Motto Instytutu brzmi: ?W interesie przyszłych pokoleń?.
W projekcie ?Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)? prezentujemy korzyści płynące z wdrażania gospodarki niskoemisyjnej również na poziomie lokalnym ? dla samorządów, przedsiębiorców i indywidualnych gospodarstw domowych, czyli bezpośrednio dla każdego z nas.
Projekt ?Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)? jest realizowany przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *