Wezwał policję żeby przegonić Elżbietę Jaworowicz

 • Views 2383
 • Rating 12345

W Byszewach, gmina Nowosolna, sklepikarz wezwał policję, gdy zobaczył przed swoim sklepem wóz TVP i panią Elżbietę Jaworowicz rozmawiającą z mieszkańcami. Znana dziennikarka nie przestraszyła się lokalnej policji ani trochę.

Policjanci zjawili się akurat w tym momencie, gdy rozmawiano o artykule ?Policja do usług? zamieszczonym w lokalnej gazecie ?Co u nas? . Widok policjantów potwierdził, że sytuacja opisana w artykule jest szczerą prawdą. Zaraz też padło pod adresem funkcjonariuszy pytanie czy są na usługach sklepikarza. Wywołało to lekką konsternację mundurowych i  rozbawienie uczestników nagrania.

Tematem realizowanego reportażu miał być konflikt związany z wybudowaniem pawilonu należącego do nerwowego handlowca. Okoliczności wskazują, że urzędnicy umożliwili zabudowanie działki w czasie gdy toczył się proces o ustalenie kto jest jej właścicielem. Może tu chodzić o usiłowanie wyłudzenia od Skarbu Państwa odszkodowania dla prawowitych właścicieli ziemi.

Temat okazał się jednak mało medialny. Uznano, że jest ?przenoszony? bowiem sprawa jest już na etapie procesów sądowych i ludzie cytują przepisy, pokazują dokumenty. Opadły emocje, które były na początku.

Redaktor Jaworowicz okazała za to duże zainteresowanie działalnością naszej redakcji. Zwłaszcza po tym, jak usłyszała że i na nas wzywano policję gdy po raz pierwszy zapytaliśmy wójta o finanse.

 Byszewy_Jaworowicz1Byszewy_Jaworowicz2Byszewy_Jaworowicz3Byszewy_Jaworowicz4Byszewy_Jaworowicz5Byszewy_Jaworowicz6


12 thoughts on “Wezwał policję żeby przegonić Elżbietę Jaworowicz”

 1. „Redaktor Jaworowicz okazała za to duże zainteresowanie działalnością naszej redakcji. Zwłaszcza po tym, jak usłyszała że i na nas wzywano policję.” hehehe a autografy od was wzięła, ludzie czas zejść na ziemię

  1. Relacje niezależnych mediów z lokalnymi samorządami są problemem w całym kraju. Może pani E. Jaworowicz chce pokazać to na antenie Telewizji Polskiej? – Tego nie wiem.
   Na razie okazała zainteresowanie i poprosiła o telefon do redakcji.
   Zofia Rózga

 2. Szacunek dla redaktor Jaworowicz prawdziwa klasa w przeciwieństwie do naszych gminnych …..i niezależnych….
  A może to też ………….. „Telewizja do usług” ? :-))))) ….. teoria spiskowa dziejów?

 3. a ja myślę że może ktoś w końcu zainteresuje się panem F. młody bisnesmen,spekulancik o nie bardzo czystych łapkach, ciekawe kogo rodzinka wsadzi jeszcze do gminy na jakiś stołek, aby czuć się beskarnie,co będzie jak ich promotor i wspólnik w interesach też nie zawsze czystych, nie załapie sie na kolejna kadencję, oj będą musieli trochę uczciwiej popracować, ale czy wtedy będa jeszcze rozumieli znaczenie słowa uczciwość.

  1. co to jest p r z y z w o i t o ś ć nie rozumieją.
   Facet doskonale wie, że ten sklep stał u Adamczewskich, przecież mieszka po drugiej stronie drogi od dziecka. Wystarczyło, że spiknął się z Wójtem żeby wpakował się bezczelnie sąsiadom na pole. I jeszcze opowiada, że w dobrej wierze, że nic nie wiedział i takie tam głodne kawałki.
   Boże uchowaj przed takimi sąsiadami.

 4. nie każdy tu piszący jest od razu nauczycielem polonistom w gminnej szkole

 5. Pytio. no i widzisz. Jeśli nie miałaś zastrzężeń do treści wypowiedzi Janka, to mogłaś sobie darować nieuprzejmą uwagę o poprawności językowej.
  Może wejdź na inne blogi i zobacz jak tam ludzie piszą.

 6. Podobno już działa ustawa o osobistej odpowiedzialności administracyjnej. Jeżeli jest to bezprawie budowlane to urzędnicy wydający decyzję powinni za to osobiście „beknąć”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *