Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak złożył ślubowanie

  • Views 2449
  • Rating 12345

We wtorek, 9 grudnia 2014 roku, nowy Wójt Gminy Nowosolna, pan Piotr Szcześniak, złożył uroczyste ślubowanie. Tym samym rozpoczął oficjalnie pełnienie swojego urzędu.

Przed ślubowaniem otrzymał od Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej, pani Bożeny Pudlarz, zaświadczenie o wyborze na stanowisko Wójta Gminy.
Rota ślubowania brzmiała: „Obejmując urząd Wójta Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.?

W krótkim wystąpieniu Wójt podziękował za wybór i zaufanie mieszkańców. Zapewnił, że zrobi wszystko, aby nie zawieść tego zaufania.
Jako najważniejsze zadanie w bieżącej kadencji wskazał pozyskanie dla gminy jak największej kwoty dotacji unijnych, które skończą się za 6 lat.
Priorytetami inwestycyjnymi mają natomiast być sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców – budowa dróg, chodników i oświetlenia na terenie całej gminy.
Swoją działalność nowy wójt zamierza rozpocząć od wykonania bilansu otwarcia, czyli od inwentaryzacji i ustalenia stanu finansów gminy. To pozwoli opracować dalsze plany działania. Najwięcej wątpliwości budzą gminne inwestycje.

Z krótkiego expose Wójta dowiedzieliśmy się też, że ma spore doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników. Lubi, gdy mają inicjatywę i ceni ich opinie. Można się więc spodziewać lepszego niż do tej pory wykorzystania ludzkiego potencjału i większego zaangażowania mieszkańców w sprawy gminy. ?Aby ostro ruszyć do przodu potrzebna jest nowa energia, świeże spojrzenie, chęć współpracy z każdym, kto uwierzył, że nadszedł czas na zmianę, czas na odnowę? – zakończył swoje przemówienie Piotr Szcześniak, Wójt Gminy Nowosolna.

Frekwencja na uroczystości była duża, publiczność wypełniła salę konferencyjną po brzegi. Widać było, że następuje pozytywna zmiana w stosunkach między mieszkańcami a samorządem – panowała swobodna atmosfera, rozmowy były otwarte i szczere i powszechnie wyrażana była radość, że udało się zmienić władzę w gminie.

Piotr Szcześniak usłyszał wiele gratulacji, między innymi od przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Kamińskiej-Bruszewskiej, dyrektorów szkół, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy oraz mieszkańców. Żaden z konkurentów nie pojawił się na uroczystości, by życzyć nowemu wójtowi sukcesów w pracy na rzecz gminy i jej mieszkańców.

Po przyjęciu przez Radę ślubowania wójta nastąpiła robocza część sesji, na której powołano przewodniczących Komisji Rady Gminy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *