Życzenia na 2016 rok

  • Views 1634
  • Rating 12345

Wszystkim Czytelnikom życzymy:

  • lepszych dróg
  • czystszego powietrza
  • ciszy
  • tańszej wody i niższych opłat za wywóz śmieci
  • dobrego wydatkowania publicznych pieniędzy
  • samorządu działającego w interesie społecznym

Nasze życzenia są skromne, ale za to wszystkie możliwe do spełnienia. Wystarczy, by wójt i radni zaczęli coś sensownego robić.

Zacznijmy od lepszych dróg. To żaden luksus. Można twierdzić, że w XXI wieku to konieczność. Uważamy, że dobry samorząd powinien ten problem rozwiązać, a jeśli z jakichś powodów nie może, to przynajmniej powinien zacząć ten postulat realizować.

Lepsze powietrze to wymóg obecnych czasów ? to ?atmosfera, którą tworzymy wszyscy?. Nasz samorząd tymczasem dopuścił do budowy tuczarni i nie podjął żadnych kroków, żeby zapobiec budowie następnych. A mieliśmy takie oczekiwania. Wystarczyło we właściwym czasie podjąć uchwałę o zmianie terenów rolniczych z R1 na R2. To nie było takie trudne. Tym bardziej, że od pewnego czasu obowiązuje nas Ustawa Krajobrazowa.

Cisza ? w końcu ta gmina jest de facto sypialnią dla Łodzi. Mieszkańcom cisza się należy, jak psu miska. Nie ma u nas miejsca na hale, przemysł i obwodnice Brzezin. W gminie są głównie osiedla domów mieszkalnych i samorząd musi uszanować tych mieszkańców. Zarabiamy pieniądze, by żyło się nam lepiej. Samorząd usiłuje zarobić tworząc strefy przemysłowe, by mieszkańcom żyło się gorzej. To kompletny absurd. Pieniądze są ważne i samorząd powinien myśleć o zdobywaniu ich, ale w taki sposób, by nie pogarszać warunków życia ludziom, którzy tu postanowili mieszkać i płacić podatki.

Tańsza woda i śmieci. No cóż, w innych gminach tak właśnie jest. Weźmy przykład z lepszych i wprowadźmy u siebie to, co u innych jest normą. Nie potrafimy? To zmieńmy samorząd na taki, co będzie umiał to zrobić.

Wydatkowanie publicznych pieniędzy to pięta achillesowa naszego samorządu. Można zaryzykować twierdzenie, że nie potrafią obracać pieniędzmi. Ostatnio wyszło na jaw, że wójt nie wydał pieniędzy na cele publiczne i postanowił spłacić nimi stare kredyty. Pieniądz, jak wiadomo przynosi korzyści, gdy jest dobrze wydatkowany. Jaki sens ma trzymanie pieniędzy w skarpecie?

Dobry samorząd. No cóż, obecny nas rozczarował. Cechuje go bezczynność w sprawach dla mieszkańców istotnych i aktywność w sprawach zupełnie nieważnych. Kompletny brak wyczucia. Wszystko co ważne odkładane jest na później. Na kiedy? Chyba na czas, gdy wybrany będzie kolejny samorząd, tym razem sprawniejszy.

I tego nam wszystkim życzymy ? lepszego, sprawniejszego samorządu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *